Főoldal > Fájdalomcsillapítók helyett meditáció
Egy kutatás szerint a mindfulness meditáció emeli a fájdalomküszöböt, így hatásosan alkalmazható lehet a fájdalomcsillapító gyógyszerek alternatívájaként. Korábban bebizonyosodott, hogy a krónikus hátfájás esetében a meditáció sokkal hatékonyabb, mint a gyógyszerek alkalmazása.
A Leeds Beckett University kutatói a kísérleti alanyokat meditációs- illetve kontrollcsoportba osztotta. A kísérletben az alanyok először jéghideg vízben áztatták a kezüket, majd meleg vízbe tették. Az ezzel járó fájdalmat mindenki ismeri, aki próbált már a szombati, ebéd előtti hógolyózás után meleg vízzel kezet mosni.
Az első teszt után az egyik csoport meditált, a másik pedig csendben ült tíz percig. Ezt követően a kísérletet megismételték.
A kutatók öt adatra voltak kíváncsiak: a fájdalom iránti ellenérzés, a fájdalomküszöb, a fájdalomtűrés, a fájdalom ereje, valamint a fájdalom kellemetlensége.
A kísérlet kimutatta, hogy míg az első teszt során nem volt különbség a két csoport visszajelzései között, a másodiknál számottevően megemelkedett a meditáló csoport fájdalomküszöbje és fájdalomtűrése.
Dr. Osama Tashani, az egyik kutató szerint: “Bár további, klinikai körülmények között, krónikus betegeken végzett kutatásokra van szükség, ez a kutatás is rámutat arra, hogy egy rövid meditáció segíthet megküzdeni a fájdalommal.”
“Ezen felül könnyen beilleszthető a fájdalom enyhítésére irányuló terápiák arzenáljába, mivel könnyen alkalmazható és költséghatékony módszer.”
“Elméletileg minimális képzés elegendő lehet egy terapeutának, hogy sikerrel alkalmazza ezt a technikát. A kísérletünkben is egy kezdő meditáló vezette a csoportot.”
Szurei Szaszai, a 89 éves, a Japánból származó buddhista szerzetes a vezetője az indiai buddhizmus újraélesztésére irányuló erőfeszítéseknek, valamint a kasztalapú társadalmi megkülönböztetés felszámolásának, ami
A Tergar Meditációs Közösség, amelyet a tibeti buddhizmus Karma Kagyü és Nyingma vonalának meditációs tanítója és mestere, Jonge Mingyur Rinpocse alapított, bejelentette, hogy Mingyur Rinpocse
Malik Tóth István jógaoktató, számos spirituális könyv fordítója. Ebben a riportban Dzogcsen Pönlop Rinpocse: Halált meghaladó tudat c. könyvéről beszélgettünk vele. Idézet a könyvből: „A