Főoldal > Nemsokára pénzre válthatjuk a meditációt
Az Acer nemrég bejelentette, hogy olyan imafüzért dob piacra, ami számolja az elmondott mantrákat. De ennél sokkal többre is képes: az okosfüzér a mantrákkal szerzett érdemeket feltölti a közösségi médiába, használható bankkártyaként, segíthet az adományozásban, sőt virtuális pénzt is kereshetünk a segítségével.
Az okosfüzér ötletét az a nehézség adta, hogy a gyakorlóknak a mantrák recitálása során számolniuk is kell, ami megosztja a figyelmet, így nem tudnak a teljes összpontosításban maradni. A tajvani techcég megoldása a problémára egy chippel ellátott málá, mely a felhasználó okostelefonjához kapcsolódik, ezzel végtelen alkalmazási lehetőség előtt teret nyitva. A mantrázással elért érdemeket egy számlán gyűjti, amit aztán tetszőlegesen felhasználhatunk, például felajánlhatjuk őket minden érző lény javára, vagy célzottan valamely szenvedő lénynek.
Az eszköz kompatibilis olyan kriptovaluta-rendszerekkel is, mint a Lotos-féle Karma Token, ami azt jelenti, hogy az elért érdemek gazdasági értékkel is bírhatnak. Terveik szerint meditációval, vagy a buddhizmus tanításával szerzett pontjainkat kriptovalutára válthatjuk, amit aztán egy kolostornak, vagy szervezetnek adományozhatunk, de fizethetünk vele tanfolyamokért, vagy buddhista értékek mentén működő vállalkozásoknál is.
Az okosfüzérből már a bejelentése előtt több tízezer előrendelést kapott a fejlesztő cég, mely tervei szerint főleg buddhista szervezeteknek fogja értékesíteni.
A buddhizmus Tajvan legnépszerűbb vallása: a népesség 35%-a vallotta magát buddhistának a 2005-ös népszámláláson. A legtöbben azonban egyfajta kevert népi vallást gyakorolnak, melyben jól megfér egymással a buddhizmus tanítása a taoizmussal és a konfucianizmussal.
„Az, hogy látjuk-e a valóságot, az nagy mértékben fogja a tudatosságunkat befolyásolni. A meditációban az a nagy jelentőségű dolog, hogy olyanfajta működéseket tudunk észrevenni, amelyeket
Tóth Zsuzsanna és Horváth M. Zsófia mindketten buddhista tanítók, Zsuzsi tolmács és fordító, nevéhez fűződik többek között: Szatippathána, a megvalósítás egyenes útja c. könyv fordítása,
Balogi Virág és Weiner Sennyey Tibor szentendrei költők beszélgetnek őszintén szerelemről, párkapcsolatról buddhista szemszögből. Balogi Virág az Erdőszél jegyzetelője, fordító és nyelvtanár is, Weiner Sennyey