Főoldal > Tibetet is lezárták a koronavírus miatt
Bár a Tibeti Autonóm Régió sokáig érintetlen maradt a Kínában terjedő koronavírus-járványtól, a múlt héten itt is szigorú intézkedéseket vezettek be a járvány kordában tartása érdekében, melynek keretében az összes kolostort is bezárták.
Hétfő reggelig legalább 17 000 a megbetegedések, és 362 a betegséggel összefüggő halálesetek száma világszerte. December óta már 25 országban jelent meg a vírus; Kínában több, mint 60 millió ember él olyan területen, ahol szigorú kijárási tilalom van érvényben.
A hatóságok azt tanácsolják, hogy mindenki kerülje el Tibetet a járvány idején, mert itt bár kisebb a népsűrűség, mint Kína más tartományaiban, a magassággal összefüggő oxigénhiány és a hideg levegő súlyosbítják az influenzaszerű tüneteket, így adott esetben a koronavírus okozta megbetegedésből való felépülés esélye is csökken.
Tibetben mindent igyekeznek megtenni a járvány elterjedésének megelőzése érdekében, így például az összes turistacélpontot lezárták, az újonnan beutazóknak pedig egy kötelező, 14 napos karanténon kell átmenniük a szálláshelyükön, ami alatt folyamatos vizsgálatnak kell alávetniük magukat.
Egy helyi lakos azt nyilatkozta a Radio Free Asia hírportálnak, hogy Lhászában szinte üresek az utcák: „A legtöbb teaház és étterem bezárt, valamint sokaknak az a feladatuk, hogy megelőzzék a tömegek kialakulását az utcákon, ezzel útját állva a fertőzés terjedésének”.
„Az, hogy látjuk-e a valóságot, az nagy mértékben fogja a tudatosságunkat befolyásolni. A meditációban az a nagy jelentőségű dolog, hogy olyanfajta működéseket tudunk észrevenni, amelyeket
Tóth Zsuzsanna és Horváth M. Zsófia mindketten buddhista tanítók, Zsuzsi tolmács és fordító, nevéhez fűződik többek között: Szatippathána, a megvalósítás egyenes útja c. könyv fordítása,
Balogi Virág és Weiner Sennyey Tibor szentendrei költők beszélgetnek őszintén szerelemről, párkapcsolatról buddhista szemszögből. Balogi Virág az Erdőszél jegyzetelője, fordító és nyelvtanár is, Weiner Sennyey