Főoldal > Bódhgájai kényszerkarantén
Az indiai kormány karanténközpontokat tervez felállítani Bódhgájában, a buddhisták egyik legnagyobb tiszteletben álló zarádokhelyének vendégházaiban, hoteleiben és kolostoraiban. Így a Mahábódhi templomban, a Buddha megvilágosodásának helyszínén is. – számol be a Times Of India, május 18-i cikkében.
A Nemzetközi Buddhista Tanács (International Buddhist Council), ami a több, mint ötven Bódhgájában lévő, külföldi buddhista közösségek által fenntartott kolostort képviseli, levelet intézett Bihár Állam vezető miniszteréhez, Nitish Kumárhoz. Pragyadeep Bhikkhu, a tanács főtitkára arra kérte a hatóságokat, hogy találjanak más helyet a karanténközpont kialakítására, mivel egy ilyen intézmény a helyiek számára is komoly egészségügyi kockázatot jelentene és a zarándokszolgálatot is jelentősen befolyásolhatja.
A karanténközpontra az országba külföldről visszatérő indiai állampolgárok elszigetelése miatt lenne szükség a hatóságok szerint. De, mint azt a levélben megjegyzi a főtitkár, a kolostorok helyiségei épp úgy nem felelnek meg az Egészségügyi Minisztérium által előírt követelményeknek, mint ahogy a személyzet sincs kiképezve az esetleges koronavírusos esetek kezelésére, ráadásul közülük sokan igen idősek.
Pragyadeep Bhikkhu nyomatékosan felhívta a figyelmet a város és kolostorai szent voltára, lakói spirituális életére. Kilátásba helyezte, hogy amennyiben nem helyezik át máshová a tervezett karanténközpontot, a világ minden tájáról érkezett szerzetesekkel együtt békés tiltakozást fognak tartani a Mahábódhi templom külterületén, ahol a bódhi fa is található.
A jelen tervek szerint 54 hotel, 54 vendégház és 56 kolostor van kijelölve hivatalosan karanténközpontnak a hazatérőknek. 8000 főre becsülik azon biháriak, turisták ás látogatók számát, akiket egy szervezett evakuációs akciótervnek megfelelően hazatelepítenek. Nekik 14 napig kellene karanténban tartózkodniuk a Bódhgájai központokban.
A Mahábódhi templom
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
Beszélgetésünkből kiderül, hogyan ünnepli Cser Zoltán a karácsonyt, szó esik a legfontosabb kérdésről, azaz hogy tudunk-e a szeretteinknek időt, energiát, teret adni, de arról is,
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
Minden decemberben megkérjük Karsai Gábort, a TKBF rektorát, hogy meséljen A Tan Kapuja Buddhista Főiskola évéről. Fogadják szeretettel az ez évi beszámolót. Riporter: Horváth M.