A tíz részes sorozat minden alkalmával elhangzik egy kérdés és öt mesteri válasz. A válaszadók: Cser Zoltán, Csöpel láma, Farkas Pál, Mireisz László, Dr. Pressing Lajos Lílávadzsra
Az első rész kérdése volt: A valóságnak tapasztalt külvilág és a – meditációban is megismerhető – belső világ két külön létbirodalom, vagy a valóság kétféle megtapasztalása?
A második rész kérdése ez volt: Hogyan nyilvánul meg a belső világ a külvilágban? Léteznek-e csodák, amikor a tapasztalt külvilág szövete felfeslik valahol és törvényei egy rövid időre megszűnnek?
A harmadik rész kérdése volt: A Buddha nem állította, hogy nincsenek csodák, de azt sem ajánlotta, hogy bárki törekedjen azokra. Szerinte az igazi csoda a tudat megfordulása. Ez az első lépés a felébredés ösvényén. Mit jelent ez a megfordulás és milyen az a valóság, amire felébredhetünk?
Az ötödik rész kérdése volt: Közös tudat, tár tudat, kincseskamra tudat, álaja vidzsnyána, az univerzális emlékezet. Ehhez adódik hozzá saját tapasztalásunk, individuális emlékezetünk…
A hatodik rész kérdése volt: Meditáció közben érzéseink, gondolataink saját emlékképeink kikapcsolásával”felhozható-e” olyan tudás, nem ebben az életünkben szerzett, nem általunk ismert tapasztalatból származik?
A hetedik rész kérdése: A test és a tudat elválasztható-e egymástól? A tudat teremtő ereje hozza-e létre a testet? A buddhista szövegekben ezek Mára kérdései. Miért? Miért nem érdemes foglalkoznunk ezzel? A szuttákban a válasz általában ezekre a függő keletkezés. Hogyan szolgálhat ez válaszul?
Az adás időpontjai: 2018 június 18. hétfő: 07:10; kedd: 10:10; szerda 13:10; csütörtök 16:10; péntek 20:10; szombat 07:10; vasárnap 20:10
A nyolcadik rész kérdése lesz: Mi a buddhizmus belső tapasztalásokon alapuló, világos, meditációs tapasztalatokban ellenőrizhető válasza a reinkarnációra?
Beszélgetésünkből kiderül, hogyan ünnepli Cser Zoltán a karácsonyt, szó esik a legfontosabb kérdésről, azaz hogy tudunk-e a szeretteinknek időt, energiát, teret adni, de arról is,
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
Minden decemberben megkérjük Karsai Gábort, a TKBF rektorát, hogy meséljen A Tan Kapuja Buddhista Főiskola évéről. Fogadják szeretettel az ez évi beszámolót. Riporter: Horváth M.