Főoldal > A théraváda buddhizmus szent szövegei – Dutija védaná szutta – Három érzés
A Páli Kánon sok ezer szuttát, tanítóbeszédet tartalmaz. A szutták a théraváda buddhista tanítások elsődleges forrásai. Szavai a Buddhától erednek. Tanításait számtalan követő gyakorolta (és gyakorolja) kétezer-hatszáz éve. Érdemes tanulmányozni és a gyakorlatba átültetni. A szuttákban található tanítások összessége egy teljes térképet ad a követő kezébe. Mindig van valami a szuttákban, ami a segítségünkre lehet, hogy megtehessünk egy további lépést az ösvényen a cél felé.
Miért jó szuttákat olvasni és hallgatni?
Mert sok időszerű gyakorlati tanáccsal szolgálnak.
Mert képesek megalapozni a bizalmadat a Buddha tanításaiban.
Mert támogatja, energiával látja el a meditációs gyakorlásod.
Pusztán azért, mert jó neked.
Hasznos lehet úgy tekinteni a Dhammára, mint egy sokoldalú drágakőre, amiben minden egyes szutta, egy-két oldal felcsillanása. Minél szélesebb körben olvasol a szuttákból, annál teljesebbé válik a képed erről a drágakőről.
(Részlet John T. Bullit: Hogyan olvassam a szuttákat? c. írásából, mely teljességében itt olvasható.)
A fordításokat a-buddha-ujja.hu oldalról kapja a BuddhaFM rádió a magyar théraváda szerzetes, tiszteletre méltó Gambhíró Bhikkhu és a fordítók jóvoltából.
Dutija védaná szutta – Három érzés Iti 3.4 / Iti 47
Így mondta a Beérkezett, az Arahat, tőle így hallottam:
„Ez a három érzés van. Melyik az a három? A kellemes érzés, a fájdalmas érzés és a semleges érzés. A kellemes érzésre úgy kell tekinteni, mint ami szenvedésteli. A fájdalmas érzésre úgy kell tekinteni, mint egy nyílra. A semleges érzésre úgy kell tekinteni, mint ami állandótlan.”
Fordította Técsi Judit, elmondja Kövesdi László
Az adás időpontja: 2021-03-10 szerda 07:54; csütörtök 10:54; péntek 13:54; szombat 15:54 további időpontok itt
Beszélgetésünkből kiderül, hogyan ünnepli Cser Zoltán a karácsonyt, szó esik a legfontosabb kérdésről, azaz hogy tudunk-e a szeretteinknek időt, energiát, teret adni, de arról is,
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
Minden decemberben megkérjük Karsai Gábort, a TKBF rektorát, hogy meséljen A Tan Kapuja Buddhista Főiskola évéről. Fogadják szeretettel az ez évi beszámolót. Riporter: Horváth M.