Főoldal > De jó jónak lenni! – Interjú Rutkai Borival / Művészek és a buddhizmus
„Azt nem értettem, hogy miért irigykedik valaki a homokozólapátra, vagy a szitára, a kislapátra, vagy a vödrére a homokozóban, amikor ennek semmi értelme nincsen. Hiszen együtt játszunk, együtt építjük a várat és mindenkinek szüksége van eszközökre. Persze, hogy mindent kölcsön adok. Nem volt bennem, így nem értettem ezt az irigységet. És ebből levezettem azt, hogy tulajdonképpen valószínűleg én vagyok a világ legjobb embere, mert rajtam kívül majdnem minden gyerek irigy volt. Viszont nem volt ilyen nagyzolás a világ legjobb emberében, vagy gyerekében, hanem ilyen jófajta érzés volt, hogy de jó jónak lenni. És igazából ez az, amit most is próbálok csinálni, hogy ehhez visszataláljak.”
Rutkai Bori dalszerző, énekes, képzőművész, különböző gyermekkönyvek szerzője. Az Iparművészeti Egyetemen diplomázott 2001-ben. A Rutkai Bori Banda vezetője, a Budapest Bár tagja és a Specko Jedno zenekar anyukája. Számtalan egyéni kiállítás fűződik nevéhez. A Párhuzamos Kultúráért díj tulajdonosa. Zenei kiadványai mellett a Festménymesék és dalversek, a Sárkányjárgány, a Pizsamátor. Az Űrdöngölők, a Mandulka és a Karácsonyvár című kötetek szerzője és illusztrátora. A koncerteken szereplő bábjait sajátkezűleg horgolja, zenekari klipjeinek rendezője. A Biciklizmus elkötelezett híve.
Riporter: Bende Zsuzsanna (2021)
Az adás és az ismétlések időpontja:
2021-12-07 kedd 07:04
2021-12-08 szerda 10:04
2021-12-09 csütörtök 13:04
2021-12-10 péntek 16:04
2021-12-11 szombat 11:04
2021-12-13 hétfő 20:04
„Mindannyian valamennyire küszködünk függőséggel. Ragaszkodunk bizonyos dolgokhoz, amik akár károsak is lehetnek az életünkben,…akár ember, akár munka, akár kapcsolat ..a buddhizmusból elég sokat tanulhatunk a
Programajánló : Életszerepeink – Tarot szeminárium Beszélgetés Bérczi Zsófiával, az Élőkép Színház vezetőjével Riporter: Udvardi Márton (2024) ÉLETSZEREPEINK A TAROT 24 NAGY ARKÁNUMÁNAK TÜKRÉBEN Időpont:
Szurei Szaszai, a 89 éves, a Japánból származó buddhista szerzetes a vezetője az indiai buddhizmus újraélesztésére irányuló erőfeszítéseknek, valamint a kasztalapú társadalmi megkülönböztetés felszámolásának, ami