Főoldal > “Megérkeztem, itthon vagyok” – filmajánló
“I Have Arrived, I Am Home” címmel új dokumentumfilm készült a közel egy éve elhunyt vietnámi származású zen mesterről, Thich Nhat Hanh-ról. A film premierje január 21-én, a mester távozásának egy éves évfordulójának előestéjén lesz.
Thich Nhat Hanh 2018-ban térhetett vissza szülőhazájába, Vietnámba, amit már nem is hagyott el 2022. január 22-én bekövetkezett haláláig. A 40 perces alkotás ezt az időszakot, valamint a halálát követő, a gyökértemplomában, a Tu Hieu templomban tartott gyász, illetve hamvasztási szertartást mutatja be.
A filmet Max Pugh rendezte. Az alkotónak nem ez az első filmje Thich Nhat Hanh-ról. 2017-ben “Walk with me” címmel készített egy közel másfél órás filmet, bemutatva a mester tanítását, a Plum Village zen központ életét. Ezt követően 2022-ben, Thich Nhat Hanh halála után készített egy életrajzi dokumentumfilmet a mesterről, “Cloud Never Dies” címmel.
Az új dokumentumfilm, az “I Have Arrived, I Am Home” 2023. január 21-étől lesz elérhető teljesen ingyenesen a Plum Village közösség Youtube csatornáján. (A képre kattintva)
Addig is a film előzetese:
Forrás – Lion’s Roar
A BuddhaFM A Tan Kapuja Buddhista Egyház által fenntartott online rádió. A rádió minden buddhista irányzat és az összes buddhista közösség számára nyitott, melynek tanítása és beszéde a BuddhaFM küldetés nyilatkozatával összhangban szólal meg.
BuddhaFM – Adásban a Tan!
Kövessenek minket Facebook Spotify oldalunkon és Youtube csatornánkon.
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
„Az, hogy látjuk-e a valóságot, az nagy mértékben fogja a tudatosságunkat befolyásolni. A meditációban az a nagy jelentőségű dolog, hogy olyanfajta működéseket tudunk észrevenni, amelyeket
Tóth Zsuzsanna és Horváth M. Zsófia mindketten buddhista tanítók, Zsuzsi tolmács és fordító, nevéhez fűződik többek között: Szatippathána, a megvalósítás egyenes útja c. könyv fordítása,
Balogi Virág és Weiner Sennyey Tibor szentendrei költők beszélgetnek őszintén szerelemről, párkapcsolatról buddhista szemszögből. Balogi Virág az Erdőszél jegyzetelője, fordító és nyelvtanár is, Weiner Sennyey