Főoldal > Buddhista szerzetes demonstrált a G7 Nemzetközi Médiaközpont előtt
Tojosige Szekigucsi, japán buddhista szerzetes, tiltakozó demonstrációt tartott május 19-én, pénteken a G7 Nemzetközi Médiaközpontja előtt, Hirosimában. A szerzetes, kezében egy plakátot tartva, sürgette a világ vezetőit, hogy tegyenek meg mindent az atomfegyverek esetleges használata ellen.
Az ANI News indiai hírpoltálnak azt mondta a szerzetes, hogy “Tojosige Szekigucsi vagyok és Japánból származom. A békéért és az atomfegyverek megsemmisítésért imádkozom.”
A hirosimai atomcsapás kapcsán azt mondta: “1945. augusztus 6-án egy atombombát dobtak le Hirosimára. Rengeteg ember meghalt, ezért nem szertnék több ilyen tragédiát a világ más országaiban sem. El fogok menni a G20 csúcsra is, Új-Delhibe, a nukleáris fegyverek eltörléséért.”
Tojosige Szekigucsi tehát reméli hogy el tud majd utazni Indába, Új-Delhibe a szeptemberben megtartandó G20 csúcsra is. Mahátma Gandhit a világ egyik “nagyon fontos” emberének nevezte, és az ő szellemében azt üzente: “békében kell élnünk.”
Hirosima volt az első katonai célpont amit atomfegyverrel támadtak. A támadás a II. világháború idején, 1945. augusztus 6-án történt, amikor az amerikai hadsereg légierejének egyik bombázója Hirosima városára dobta a “Little Boy” nevű atombombát. A tragikus akció során a város nagy része elpusztult és az év végére a lakosságból 90,000-166,000-an haltak meg a közvetlen robbanás, a sugárterhelés és a további egészségügyi következmények miatt. Hirosimában egy békeemlékmű, ami az UNESCO Világörökség része, egy emlékpark és múzeum szolgál mementóként.
A világ hét vezető gazdasági hatalmának (G7 csoport) vezetői a demonstráció idején Japánban tartózkodtak, mivel Hirosima adott otthont május 19-21. között a csúcstalálkozójuknak. A G7 vezetői pénteken megkoszorúzták a Békeemlékművet, a békeparkban fákat is ültettek.
A békepark emblematikus épülete, a Genbaku Dóm, az egyetlen ami állva maradt a bomba hatósugarában a támadás után. A G7 vezetői egy közös képet is készítettek az emlékmű előtt.
A G7 tagjai Japán, Olaszország, Kanada, Franciaország, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Németország.
Forrás – ANI News (India)
A BuddhaFM A Tan Kapuja Buddhista Egyház által fenntartott online rádió. A rádió minden buddhista irányzat és az összes buddhista közösség számára nyitott, melynek tanítása és beszéde a BuddhaFM küldetés nyilatkozatával összhangban szólal meg.
BuddhaFM – Adásban a Tan!
Kövessenek minket Facebook Spotify oldalunkon és Youtube csatornánkon.
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
2024. november végén egy rövid, három napos kvanum zen elvonulás volt Etyeken, amelyet a tiszteletreméltó Arne Schaefer dharma mester vezetett, aki Berlinből érkezett, hogy tanítást
Az egységes ellenállás ritka megnyilvánulásaként a nepáli kormányszervek a jelentések szerint összefogtak, hogy megakadályozzák a Kína által kinevezett Pancsen Láma, Gyalcen Norbu beutazását. Norbut széles