Főoldal > Lee Seungchul: koreai festő vagyok – kiállítás ajánló
Február 26-án nyílik a Koreai Kulturális Központban Lee Seungchul (Lí Szüngcsol) festő, szobrász iparművész és restaurátor kiállítása. A tárlat teljes címe: Lee Seungchul: koreai festő vagyok – handzsi papírok, természetes színek, installációk. A kiállítás páratlan lehetőséget kínál az érdeklődőknek arra, hogy megtekintsék a művész több mint harminc éves kutatásának eredményét a hagyományos koreai papír, a handzsi, és a természetes festés témájában.
“Lee Seungchul művészi törekvéseinek középpontjában a hagyományos koreai anyag, a handzsi modern esztétikai szemléletű újraértelmezése áll. A handzsi fizikai tulajdonságait vizsgálva különböző, a koreai identitást szimbolizáló tárgyakat készített, köztük a Bölcsesség bódhiszattváját, a Holdkorsót és a Kelengyés ládát.” – áll a központ ajánlójában.
A budapesti kiállítás középpontjában az Európában eddig először kiállításra kerülő Ezer Buddha című alkotás áll majd. Az Ezer Buddha, handzsi-papírból aprólékosan megmunkált dombormű sorozat. A kiállításon azonban nem ez lesz az egyedüli látnivaló.
“A több mint háromszáz káprázatos koreai színnel büszkélkedő, szövetekkel díszített Tükörterem magával ragadó élménye lehetővé teszi a látogatók számára, egy végtelenített látványban kapcsolódjanak a természetes színárnyalatok érzékekre ható tapasztalatához.”
A kiállítás a művész korábbi olaszországi és ausztriai sikeres egyéni kiállításainak folytatása.
A művész jelentős régiséggyűjtő is egyben, budapesti kiállításán először mutat be gyűjteményéből a handzsihoz kapcsolódó Csoszon-kori papírrégiségeket, műtátgyakat.
A kiállítás további aktualitása, hogy 2026-ra tervezik a tradicionális koreai papírt, a handzsit és a hozzá köthető technológiát az UNESCO szellemi kulturális örökségeként nyilvántartásba venni.
Az alkotó keleti festészet szakon végzett, jelenleg a Dongduk Női Egyetem oktatója és a Kansong Művészeti Múzeum kutatója. Több mint harminc éves alkotói, kutatói, restaurátori és gyűjtőmunkájáért számos kitüntető elismerésben részesült nemzetközi szinten is.
A kiállítást egy három napos kísérő program is kiegészíti. 2024. február 27, 28-án és 29-én Lee Seungchul kiállító művész és Chang Seong-woo hagyományos koreai papírkészítő mester tart workshopokat a Koreai Kulturális Központban a nagyközönség, valamint a kulturális örökség megőrzésében részt vevő szakemberek, például könyvtárak és múzeumok dolgozói számára.
A kiállítás június 28-ig látogatható a Korei Kulturális Központ földszintjén és kiállítóterében. 1023 Budapest, Frankel Leó út 30-34.
Forrás – Koreai Kulturális Központ/Magyarország
A BuddhaFM A Tan Kapuja Buddhista Egyház által fenntartott online rádió. A rádió minden buddhista irányzat és az összes buddhista közösség számára nyitott, melynek tanítása és beszéde a BuddhaFM küldetés nyilatkozatával összhangban szólal meg.
BuddhaFM – Adásban a Tan!
Kövessenek minket Facebook Spotify oldalunkon és Youtube csatornánkon.
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
„Az, hogy látjuk-e a valóságot, az nagy mértékben fogja a tudatosságunkat befolyásolni. A meditációban az a nagy jelentőségű dolog, hogy olyanfajta működéseket tudunk észrevenni, amelyeket
Tóth Zsuzsanna és Horváth M. Zsófia mindketten buddhista tanítók, Zsuzsi tolmács és fordító, nevéhez fűződik többek között: Szatippathána, a megvalósítás egyenes útja c. könyv fordítása,
Balogi Virág és Weiner Sennyey Tibor szentendrei költők beszélgetnek őszintén szerelemről, párkapcsolatról buddhista szemszögből. Balogi Virág az Erdőszél jegyzetelője, fordító és nyelvtanár is, Weiner Sennyey