Főoldal > A tekercsektől a képernyőig – tibeti digitális könyvtár készül
A tibeti digitális könyvtári projektsorozat részeként a Központi Tibeti Adminisztráció Vallási és Kulturális Osztálya kétnapos workshopot szervezett május 13-14-én. A workshop elsődleges célja az volt, hogy megismertesse a három dharamszalai tibeti kolostor és kulturális központ személyzetét, lakóit, szerzeteseket és szerzetesnőket, a Wadhwani AI által biztosított kifinomult digitális eszközökkel és módszerekkel, valamint a Buddhista Digitális Forrásközpont (Buddhist Digital Resource Center) alkalmazás használatával.
A workshop sikeres befejezését követően az erre kijelölt munkacsoport május 15-én meg is kezdte a kolostorok raktáraiban őrzött ősi írások, szentiratok kutatásának és digitalizálásának kulcsfontosságú munkáját.
A kezdeményezés keretében a projekt a kolostorok személyzete számára technikai eszközöket, képzést és egy évre fizetést biztosít, hogy a következő szeptemberig mind a húsz kolostorban megvalósulhasson a digitalizálás.
A projektet az USAID finanszírozza.
A Buddhista Digitális Forrásközpont oldalát a logóra kattintva érhetik el, itt találhatóak a már digitalizált szövegek:
A fenti kezdeményezés mellett szeretnénk felhívni a figyelmet Dzongszár Dzsamjang Khjence rinpocse fordítói kezdeményezésére is. A jól ismert Dharma tanító, tulku, író, filmrendező a 84.000 elnevezésű projektjében azt a célt tűzte ki, hogy a tibeti kánon teljes szövegkorpuszát angolra fordítják, így téve elérhetővé nemzetközileg is széles körben. Az ő projektjéhez az alábbi logóra kattintva juthatnak el:
Forrás – tibet.net
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
A BuddhaFM A Tan Kapuja Buddhista Egyház által fenntartott online rádió. A rádió minden buddhista irányzat és az összes buddhista közösség számára nyitott, melynek tanítása és beszéde a BuddhaFM küldetés nyilatkozatával összhangban szólal meg.
BuddhaFM – Adásban a Tan!
Malik Tóth István jógaoktató, számos spirituális könyv fordítója. Ebben a riportban Dzogcsen Pönlop Rinpocse: Halált meghaladó tudat c. könyvéről beszélgettünk vele. Idézet a könyvből: „A
„Gimnáziumban nagyon szerettem a kosárlabdát. …az ugrólábon – ami ugye elég komoly megterhelés alatt van, -volt egy véna, amiről azt hittem, hogy visszér probléma. Mit
A bhutáni származású vadzsrajána mester, tulku, vándortanító, író, fotográfus, és filmkészítő, Dzongszár Dzsamjang Khjence által létrehozott alapítvány, a Khyentse Foundation Facebook bejegyzésében tette elérhetővé egy