Főoldal > Budapesten rendezik meg az 5. Nemzetközi Nemnövekedés Konferenciát
2016-ban Magyarország fog otthont adni az 5. Nemzetközi Nemnövekedés Konferenciának, amelyet kétévente rendeznek meg. Párizs, Barcelona, Velence, és Lipcse után 2016. augusztus 30 és szeptember 3 között a Budapesti Corvinus Egyetem ad helyet a Nemnövekedésről szóló tudományos diskurzusoknak.
Ez a hét azonban nem kizárólag az elméleti okfejtésekről szól, hanem a konferenciával párhuzamosan kerül megrendezésre a Nemnövekedés Hét, amely városszerte jelentős rendezvényeket foglal magában, amelyen a szélesebb közönség is megismerkedhet a Nemnövekedés fogalmával és konkrét, gyakorlati kezdeményezéseivel. A szervezők azonban addig is azon lesznek, hogy az irányzattal összefüggő diskurzusok mind sűrűbben, és egyre mélyebben jelenjenek meg Magyarországon. Bizonyos értelemben Magyarország a Nemnövekedés elméletek bölcsőjének is számít, hiszen Polányi Károly, magyar gazdaságtörténész és társadalompolitikus A nagy átalakulás című könyvét a mai napig alapműként tartják számon az irányzat képviselői. Magyarországon azonban a Nemnövekedéssel kapcsolatos viták, és műhelymunkák leginkább 2011-ben Serge Latouche, az irányzat egyik leghíresebb francia képviselője könyvének magyar nyelvű megjelenése után indultak el újra. Azóta viszont a mozgalom mind szellemileg, mind gyakorlatban is nagy lendületet vett. A sajtóreggeli célja, hogy médiapartnerekre találjon egy olyan téma fogalmainak bevezetésében, amely izgalmas alternatívájaként szolgálhat a jelenlegi főáramú gazdaságpolitikai és társadalmi vitáknak.
A Nemnövekedésről további információkat találhatnak a nemnovekedes.net honlapon, míg a konferencia hátteréről és témáiról a http://budapest.degrowth.org/ honlapon tájékozódhatnak.
Részvételüket kérjük jelezzék a contact@budapest.degrowth.org e-mail címen.
Beszélgetésünkből kiderül, hogyan ünnepli Cser Zoltán a karácsonyt, szó esik a legfontosabb kérdésről, azaz hogy tudunk-e a szeretteinknek időt, energiát, teret adni, de arról is,
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
Minden decemberben megkérjük Karsai Gábort, a TKBF rektorát, hogy meséljen A Tan Kapuja Buddhista Főiskola évéről. Fogadják szeretettel az ez évi beszámolót. Riporter: Horváth M.