Főoldal > Pittsburgh polgármesterének üdvözlete a Dalai Láma orvosához
Pittsburgh polgármestere, William Peduto egy üdvözlőnyilatkozatban köszönte meg a nyilvánosság előtt Dr. Barry Kerzinnek, hogy a városban hozta létre az általa alapított, az Altruizmus az Orvostudámányban Intézetnek (Altruism In Medicine Institute) a székhelyét. Az intézet fő célkitűzése a keleti filozófiák és a modern nyugati orvostudomány ötvözése annak érdekében, hogy elősegítse az együttérzés hatékonyabb megnyilvánulását az egészségügyi dolgozók és a betegeik körében.
Dr. Barry Kerzin leginkább arról híres, hogy ő a Dalai Láma személyes orvosa. Dr. Kerzin Kaliforniában született, itt szerezte meg orvosi képesítéseit is. Egy hosszú gyerekkori betegség, ami esetenként halálközeli élménnyel is szembesítette, keltette fel benne a másokon való segítés belső igényét. A betegségéből egy műtétet követően szerencsésen felépült, az együttérzése azonban ezután is töretlen maradt. A rezidensképzés elvégzése után háziorvosként praktizált, majd 1988-ban Indiába utazott, ahol ingyenes orvosi ellátást biztosított a helyi közösségek számára.
Dharamszalai tartózkodása alatt széleskörű buddhista képzésen esett át, ami egy hároméves elvonulást is magában foglalt. 2003-ban maga a Dalai Láma avatta szerzetessé. Őszentsége javasolta neki továbbá azt is, hogy ne hagyja abba a gyógyító tevékenységet. Dr. Kerzin így vall erről egy régebbi interjúban:
„A Dalai Láma mindig arra biztatott, hogy tartsam meg a képesítéseimet és folytassam az orvosi hivatás gyakorlását. – Ne csak a bölcsességgel foglalkozz! A szeretettel és az együttérzéssel is törődj! Mondjuk csináld úgy 50-50%-ban. – Ezeket mondta.”
Dr. Barry Kerzin és Őszentsége a Dalai Láma
Dr. Kerzin ezután párhuzamosan gyakorolta, tulajdonképpen ötvözte a buddhizmust és az orvostudományt. Számos előadást tartott világszerte rangos egyetemeken a témában. Két könyvet is publikált.
Az Intézetet (AIMI) 2014-ben alapította azzal a céllal, hogy tanfolyamok és előadások tartásával segítse az egészségügyben dolgozókat fejleszteni együttérzésüket, figyelmüket és rugalmasságukat. Az Intézet számos más hasonló intézménnyel működik együtt.
Az AIMI honlapján a következőképpen mutatkozik be:
„Az egészségügyi rendszerünk az összeomlás szélén áll. Gyógyulásra van szüksége. Elképzeléseink szerint az egészségügyi szakemberek az együttérzés és a tudatosság gyakorlása által, valamint a kiégés, a depresszió, a düh és a frusztráció csökkentésével tehetők ellenállóbbá. Ez az ellenálló képesség és új élet automatikusan átragad a betegekre. 2030-ra a célunk, hogy átalakítsuk az orvosképzést úgy, hogy az önmagukra irányuló és a másokkal való együttérzés, a tudatosság és a rugalmasság ugyanolyan alapvető hangsúlyt kapjanak a képzésben, mint az anatómia, a fiziológia és a farmakológia.”
William Peduto, Pittsburgh polgármestere az alábbi szavakkal fejezte ki a köszönetét Dr. Kerzinnek, hogy intézete székhelyének az általa irányított várost választotta:
„Szeretnék köszönetet mondani Dr. Barry Kerzinnek, hogy Pittsburghöt választotta az AIMI székhelyéül, az az intézet, ami a helyi és a globális közösségeket az együttérzésre tanítja, valamint arra, hogyan kerüljék el a kiégést, különösen azok, akik olyan nyilvános területeken dolgoznak, ahol az öngondoskodás és az altruizmus kritikus fontosságú a személyzet és a gondozottjaik számára. Egy nagyon fontos partneri kapcsolatot indítottunk el, hogy mindezt a saját munkatársaink számára is biztosítsuk. Köszönjük az AIMI-nek, hogy közösen dolgozhatunk egy olyan Pittsburgh megteremtésén, amely mindenki számára együttérző és önzetlen.”
Forrás – Buddhistdoor
Altruism In Medicine Institute
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
Az Egyesült Nemzetek Közgyűlése bejelentette, hogy a Meditáció Világnapját minden évben december 21-én tartják, miután az India által is támogatott határozattervezetet a tagok egyhangúlag elfogadták.
Beszélgetésünkből kiderül, hogyan ünnepli Cser Zoltán a karácsonyt, szó esik a legfontosabb kérdésről, azaz hogy tudunk-e a szeretteinknek időt, energiát, teret adni, de arról is,
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont