Egy thaiföldi művész négy festményen ábrázolta Ultramanként, egy 1970-es évekbeli japán szuperhős alakjában az államvallásnak számító buddhizmus alapítóját, Gautama Buddhát. Ultraman, ahogy a Buddha is, a világ megmentője. A konzervatív thai buddhista vallási vezetők nem értékelik az ötletet és perelnek.
A művész egyetemi hallgató, akinek nevét a hatóságok a saját biztonsága érdekében titokban tartják. Az óvintézkedés nem túlzó: a képek bemutatása világméretű tiltakozáshullámot és számos jogi eljárást indított el, melynek hatására a diák bocsánatot kért a tartományi főapáttól és a kormányzótól a képek elkészítéséért.
A bocsánatot azonban nem mérik ilyen könnyen: keményvonalas thai buddhisták egy csoportja feljelentést tett a buddhizmus iránti tiszteletlenség vétsége miatt, aminek kiszabható büntetése hét év fegyház is lehet. A heves reakció újabb megnyilvánulása a régió kulturális válságának, melyben a hagyományos vallási értékeket valló generáció egyre inkább fanatizálódik, ezzel pedig elkerülhetetlen konfliktusba kerül a vallási kérdésekben másként gondolkodó fiatal generációval.
Az egyetem rektora védelmébe vette diákját: „A diáknak dicséret járna művészi bátorságáért, hogy megalkotott egy ilyen ellentmondásos képet” mondta a Bangkok Post-nak adott interjújában azt is kiemelve, hogy a középút szellemében lehetséges a művészi szabadság és a társadalmi érzékenység összehangolása.
A festmények aukción keltek el, az értük kapott pénzt a diák a tanulmányai finanszírozására fordítja, a maradékot pedig kórházaknak adományozza.
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
2024. november végén egy rövid, három napos kvanum zen elvonulás volt Etyeken, amelyet a tiszteletreméltó Arne Schaefer dharma mester vezetett, aki Berlinből érkezett, hogy tanítást
Az egységes ellenállás ritka megnyilvánulásaként a nepáli kormányszervek a jelentések szerint összefogtak, hogy megakadályozzák a Kína által kinevezett Pancsen Láma, Gyalcen Norbu beutazását. Norbut széles