Főoldal > Thai szerzetesek járvány idején
Szerzetesek is kiveszik a részüket Thaiföldön a járvány elleni küzdelemből, illetve a megelőzésre irányuló törekvésekből. A dél ázsiai királyságban, mint több más távolkeleti országban is, rendkívüli sebességgel terjed a koronavírus új mutációja a delta variáns. Az országban ez a COVID járvány harmadik hulláma. A jelenlegi hullám elindulását április elsejére datálják, helyét pedig a főváros, Bangkok, egyik éjszakai szórakozóhelyeiről ismert negyedéhez kötik.
A vírus a hivatalos adatok szerint, eddig mintegy 650,000 megbetegedést okozott augusztus első hetéig. A Bangkok Post folyamatosan frissülő járványfigyelő oldala e cikk írásakor, augusztus 13-án már több mint 860,000 megbetegedésről számol be, amiből folyamatosan rekordokat dönt a napi új megbetegedések száma, ami jelenleg majdnem 23,500. A halottak száma mára meghaladja a hétezret.
Szertartási tárgyak fertőtlenítése – Buddhistdoor
A szerzetesek ebben a helyzetben csatlakoztak az egészségügyben dolgozókhoz, hogy segítsék a munkájukat. A tesztekkel kapcsolatos adminisztratív munkák végzése mellett oxigénpalackokat szállítanak és az elhunytak krematóriumokba szállítását is ők végzik.
„Sok az olyan thai ember akiket még mindig figyelmen kívül hagy a közegészségügyi rendszer” – mondja a harminchárom éves Phra Mahapromphong a dél-nyugat bangkoki Wat Suthi Wararam buddhista kolostor apáthelyettese. A szerzetes július 21-e óta látogatja rendszeresen a főváros legszegényebb negyedeit, oxigént, élelmiszert és más egészségügyi felszerelést szállítva az ott élőkhöz. A covid teszteket is ő gyűjti be, és juttatja el az egészségügyi intézményekbe. „Mindenkiről gondoskodunk akivel találkozunk” – tette hozzá.
Phra Santijittho védőruhát vesz fel a hamvasztás előtt – Buddhistdoor
Egy videó interjúban megjegyezte továbbá : “A buddhista szerzetesek mindig is a thai közösség szellemi vezetői voltak, az emberek mindig is bíztak a bölcsességünkben.”
Templomuk, a Wat Suthi Wararam, több más kolostorral egyetemben jelenleg a fertőzöttek számára fenntartott elkülönítő központként működik, ahol a betegek orvosi és szakápolói felügyelet mellett, szinte kórházi körülmények között várhatják a gyógyulásukat.
„A szerzetesek megélhetése az emberek adományaitól függ. Most elérkezett a viszonzás ideje számunkra. Mindenképpen bátorítjuk őket, hogy ne adják fel a harcot” – mondta Phra Mahapromphong a Bangkok Postnak.
A Thai kormány a járvány terjedése és az egészségügyi rendszer végletes leterheltségére való tekintettel kiszélesítette a járvánnyal kapcsolatos korlátozó intézkedéseket, további tartományokat ítélve magas kockázatúnak. Ezekben a régiókban, így egész Bangkokban és környékén is a legszigorúbb korlátozó intézkedések vannak érvényben. Ez a majd hetvenmilliós királyság lakosságának, mintegy negyven százalékát érinti.
A halottak elszállítása – MSN video
Egy másik kolostor, a Bangkok külvárosában lévő Pathum Thani jelentése szerint, mára négy-öt holttestet hamvasztanak el naponta, míg a járvány előtt havonta két-három hamvasztást tartottak.
„Egy ideje nem találkoztam más szerzetesekkel a templomban, mivel a hamvasztásokkal és a hamvak összegyűjtésével voltam elfoglalva reggeltől estig” – mondta Pongpetch Santijittho szerzetes a Reutersnek.
Az elkülönítő építése a Wat Suthi Waranam kolostorban – Buddhistdoor
Az észak bangkoki Wat Chin Wararam Worawiharn kolostor szerzetesei, is mindent megtesznek. hogy a kormányzat által elhanyagol thaiok segítségére legyenek. A tiszteletreméltó Phra Supornchaithammo szerzetes vállalta magára a holttestek krematóriumokba szállításának nem épp kellemes feladatát.
„Hajlandó vagyok vállalni a kockázatot. Ha megfertőződöm a vírussal, kész vagyok azt megbánás nélkül elfogadni. Sosem fordult meg a fejemben amikor szerzetesnek álltam, hogy ilyesmit fogok csinálni, de most ez a helyzet. Mindenkinek segítő kézre van szüksége és büszke vagyok, hogy itt lehetek” – nyilatkozta a tiszteletreméltó.
Forrás – Buddhistdoor
Bangkok Post aktuális járványfigyelője
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
2024. november végén egy rövid, három napos kvanum zen elvonulás volt Etyeken, amelyet a tiszteletreméltó Arne Schaefer dharma mester vezetett, aki Berlinből érkezett, hogy tanítást
Az egységes ellenállás ritka megnyilvánulásaként a nepáli kormányszervek a jelentések szerint összefogtak, hogy megakadályozzák a Kína által kinevezett Pancsen Láma, Gyalcen Norbu beutazását. Norbut széles