2017. október 11-én, szerdán ünnepli Thich Nhat Hanh a 91. születésnapját, vagy ahogyan ő szokta hívni: a folytatásnapját! Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy milyen ajándékot adhatunk egy zen mesternek? Egy olyan embernek, aki már birtokolja a boldogság valamennyi forrását? Mi jelentene sokat neki?
Egyszerű a válasz: az együttérzés ajándékát adhatjuk neki.
Az együttérzés azt jelenti, hogy mélyen törődünk mások szenvedésével, ahogyan Thay (mester) gyakran hangoztatja: „az együttérzés egy ige.”
Élete nagy részében Thay arra törekedett, hogy tudatosságot hozzon a világba, és ezáltal csökkentse a szenvedést. A vietnami háború szenvedései közepette Thay és munkatársai aktívan segítettek a szükséget szenvedőknek, miközben saját tudatosság-gyakorlásukból merítettek erőt. Munkájából megszületett az „elkötelezett buddhizmus” – egy újfajta buddhizmus, amely teljesen jelen van a mai idők kihívásai közepette, és amelyben a spirituális növekedés a társadalom szolgálatával kéz a kézben jár.
Október hónapjában (de akár tovább is) ajánljuk fel Thaynak és az egész világnak az együttérzés ajándékát! Egyetlen együttérző szó, tett vagy gondolat is csökkentheti mások szenvedését, és örömet szerezhet nekik. Az együttérzés ajándéka lehet nagy vagy egészen kicsi is. Adhatjuk valaki másnak, de magunknak is. Legyünk kreatívak! Íme néhány példa:
A Thich Nhat Hanh alapítványt érdekli, ki hogyan gyakorolja az elkötelezett buddhizmust!
Bárki használhatja a #ContinuingThay #EngagedBuddhism hashtageket saját írása, képe vagy bármilyen megnyilvánulása megosztásakor a közösségi oldalakon. E-mailt is lehet küldeni a socialmedia@thichnhathanhfoundation.org címre.
Tudjuk hogy léteztek, és nagyon boldogok vagyunk!
Hálásak vagyunk azért, hogy gyakoroljátok az együttérzést.
Beszélgetésünkből kiderül, hogyan ünnepli Cser Zoltán a karácsonyt, szó esik a legfontosabb kérdésről, azaz hogy tudunk-e a szeretteinknek időt, energiát, teret adni, de arról is,
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
Minden decemberben megkérjük Karsai Gábort, a TKBF rektorát, hogy meséljen A Tan Kapuja Buddhista Főiskola évéről. Fogadják szeretettel az ez évi beszámolót. Riporter: Horváth M.