Főoldal > Tibetet is lezárták a koronavírus miatt
Bár a Tibeti Autonóm Régió sokáig érintetlen maradt a Kínában terjedő koronavírus-járványtól, a múlt héten itt is szigorú intézkedéseket vezettek be a járvány kordában tartása érdekében, melynek keretében az összes kolostort is bezárták.
Hétfő reggelig legalább 17 000 a megbetegedések, és 362 a betegséggel összefüggő halálesetek száma világszerte. December óta már 25 országban jelent meg a vírus; Kínában több, mint 60 millió ember él olyan területen, ahol szigorú kijárási tilalom van érvényben.
A hatóságok azt tanácsolják, hogy mindenki kerülje el Tibetet a járvány idején, mert itt bár kisebb a népsűrűség, mint Kína más tartományaiban, a magassággal összefüggő oxigénhiány és a hideg levegő súlyosbítják az influenzaszerű tüneteket, így adott esetben a koronavírus okozta megbetegedésből való felépülés esélye is csökken.
Tibetben mindent igyekeznek megtenni a járvány elterjedésének megelőzése érdekében, így például az összes turistacélpontot lezárták, az újonnan beutazóknak pedig egy kötelező, 14 napos karanténon kell átmenniük a szálláshelyükön, ami alatt folyamatos vizsgálatnak kell alávetniük magukat.
Egy helyi lakos azt nyilatkozta a Radio Free Asia hírportálnak, hogy Lhászában szinte üresek az utcák: „A legtöbb teaház és étterem bezárt, valamint sokaknak az a feladatuk, hogy megelőzzék a tömegek kialakulását az utcákon, ezzel útját állva a fertőzés terjedésének”.
Malik Tóth István jógaoktató, számos spirituális könyv fordítója. Ebben a riportban Dzogcsen Pönlop Rinpocse: Halált meghaladó tudat c. könyvéről beszélgettünk vele. Idézet a könyvből: „A
„Gimnáziumban nagyon szerettem a kosárlabdát. …az ugrólábon – ami ugye elég komoly megterhelés alatt van, -volt egy véna, amiről azt hittem, hogy visszér probléma. Mit
A bhutáni származású vadzsrajána mester, tulku, vándortanító, író, fotográfus, és filmkészítő, Dzongszár Dzsamjang Khjence által létrehozott alapítvány, a Khyentse Foundation Facebook bejegyzésében tette elérhetővé egy