Főoldal > Beszélgetés Ácsán Dzsajaszáróval
„Épp teliholdkor érkeztem, egy decemberi napon, 1978-ban. A szerzetesek pont befejezték a patimokkha recitálást, Ácsán Cshá pedig ott ült a kutija alatt és beszélgetett a szerzetesekkel. Engem egy ausztrál szerzetes fogadott a kapuban, akinek elmondtam, hogy Ácsán Szumédhó tanítványa vagyok Angliából. Beengedett, de azt tanácsolta, mielőtt odamegyek Ácsán Cshához, borotváljam le a fejem. Így is lett, aztán a nyugati szerzetes odavezetett hozzá, bemutatott: ez itt Shaun, Ácsán Szumédhó tanítványa. Akkor ő rám nézett, én odakúsztam elé, éppen valami édes gyógynövény teát iszogatott és odaadta nekem a poharát, hogy igyak belőle én is. Hát ennyi volt, azonnal beleszerettem. Hogy mit éreztem? Azonnal éreztem, hogy ő egy arahant, persze erre semmi sem jogosított fel, az ilyesmit nem lehet megmondani, mégis én teljesen meg voltam győződve erről. Ő volt az első teljesen normális emberi lény, akivel valaha találkoztam. Nem volt arany fényesség körülötte, egyszerűen csak normális volt, mindenki más pedig abnormális. Úgy kell ezt elképzelni, mintha egész életedben rossz zenészeket hallgatnál, akik hamis hangszereken játszanak és akkor először végre valaki úgy játssza le a hangokat, ahogyan azoknak szólniuk kell. És akkor arra gondolsz: na, ilyen hát a zene? Ilyesmi érzés volt.”
Ahogy erről nemrég beszámoltunk a BuddhaFM rádió meghívást kapott Ácsán Dzsajaszárótól egy baráti beszélgetésre. Részben a Stillness flowing című könyvéről esett szó, amelyet éppen magyarra fordítunk, ingyenesen elérhetővé teszünk és hangoskönyvet is készítünk belőle, másrészt az érdeklődő tanítványoktól összegyűjtött kérdések közül tettünk fel annyit, amennyi az időbe belefért. A találkozó anyagát hallhatják most meg.
Fordította: Balogi Virág
Elmondja: Harlam Bálint és Horváth M. Zsófia
BuddhaFM – Adásban a Tan!
A Tan Kapuja Buddhista Egyház online rádiója – buddhafm.hu
Kövessenek minket az alábbi oldalainkon is:
Facebook
Spotify
Youtube
Instagram
Beszélgetésünkből kiderül, hogyan ünnepli Cser Zoltán a karácsonyt, szó esik a legfontosabb kérdésről, azaz hogy tudunk-e a szeretteinknek időt, energiát, teret adni, de arról is,
„A Buddha tanítása nem egy felfedezett igazság, nem egy megállapított igazság, hanem egy átélt igazság. És az átélést azt részint nem lehet fogalmilag meghatározni, pont
Minden decemberben megkérjük Karsai Gábort, a TKBF rektorát, hogy meséljen A Tan Kapuja Buddhista Főiskola évéről. Fogadják szeretettel az ez évi beszámolót. Riporter: Horváth M.